زومکا

منو

 

فیلیپ جونز گریفیث-Philip Jones Griffiths

معرفی عکاس

هنرمند فیلیپ جونز گریفیث عکاس جنگ و عضو آژانس مگنوم

فیلیپ جونز‌گریفیث (Philip_Jones_Griffiths) در سال ۱۹۳۶ در بریتانیا به دنیا آمد. وی تحصیل کرده رشته داروسازی بود و در داروخانه، مشغول کار بود. او هم‌ زمان با کارش در لندن به طور نیمه‌ وقت برای Manchester_Guardian کار ‌می‌کرد و در سال ۱۹۶۱ به عنوان عکاس آزاد به عضویت London_Observer درآمد.

?گریفیث جنگ الجزیره را در سال ۱۹۶۲ پوشش داد سپس به آسیا سفر کرد تا ویتنام را از ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۱ عکاسی کند. وی در بطن جنگ، زندگی و عکاسی کرد؛ و خودش را در خطرهای زیادی انداخت تا در شرایط و موقعیت سربازان و غیر_نظامی‌ها شریک شد. در سال ۱۹۷۱ گزارش‌هایش را با شرح عکس‌هایی تاثیرگذار که بر آنها نوشت در کتابی با عنوان Vietnam_Inc. جمع‌ آوری کرد و به چاپ رساند.
?فیلیپ از ۱۹۶۶ یکی از اعضای وابسته به آژانس_مگنوم بود و در ۱۹۷۱ به عضویت دائمی این آژانس درآمد. وی در ۱۹۷۳ جنگ ” یام_کیپور” (جنگ اعراب و اسراییل) را پوشش داد.
?فیلیپ همچنین در سال‌‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۵ در کامبوج به عکاسی مشغول بود و در سال ۱۹۷۷ آسیا را از مقر خود در تایلند پوشش می‌داد.
او در سال ۱۹۸۰ به نیویورک رفت تا ریاست دوره‌ای آژانس مگنوم را بر عهده بگیرد؛ پستی که پنج سال در کارنامه‌ی_حرفه‌ای او به ثبت رسید. او بعدها با نشریه‌‌های معتبری چون Life و Geo ادامه همکاری داد.
?داستان‌هایی مثل آیین بودا (بودیسم) در کامبوج، خشک سالی در هند، فقر در تگزاس، سبز کردن دوباره‌ی ویتنام و جنگ خلیج در کویت از جمله‌ پروژه‌های عکاسی معروف اوست.
 

فیلیپ جونز گریفیث

فیلیپ جونز گریفیث

 فیلیپ جونز گریفیث در سال ۲۰۰۸ درگذشت.

 همچنین شما می توانید در سایت آژانس مگنوم آثار این هنرمند عکاس را مشاهده کنید

دسته بندی ها :   معرفی عکاس

نظرات

هجده − هشت =